Aký darček k narodeniu dieťatka? 2. decembra 2021 – Publikované v: Blog – Značky: , , , , , ,

Keď príde na svet nový človiečik, je to veľká vec. Predovšetkým pre čerstvých rodičov, ale aj pre okolie je to radostná správa. Najmä, ak ide o prvého synčeka či dcérku alebo vnúčatko. Často potom prichádza na rad otázka: Aký dať darček k narodeniu dieťatka? Čo poteší novopečenú maminku či otecka?


Určite na ceste za odpoveďou na túto otázku natrafíte na mnoho pekných vecičiek, ktoré by sa týmto darčekom k narodeniu bábätka mohli stať. A tak sme si my u nás v TALIZMANE túto príležitosť tiež niečo pripravili. Pre čerstvé mamičky sú to ručne šité náramky s menom, dátumom narodenia a mierami dieťatka a aby sme nezabudli na tatinov, tak pre oteckov je to zase drevený náramok z palisandrového alebo santalového dreva, ktorý tiež môžete doplniť o meno, či dátum narodenia bábätka.


DARČEK K NARODENIU DIEŤATKA PRE ČERSTVÚ MAMINKU

Čísla, ktoré si každá maminka vryje do pamäte – dátum narodenia svojho dieťatka a nepochybne aj dĺžku a hmotnosť pri narodení. Preto sme sa rozhodli dať do ponuky náramok s týmito údajmi, ktorý je určený najmä ako darček k narodeniu bábätka pre novú mamičku. Náramok môžete venovať aj k narodeniu dievčatka, aj k narodeniu chlapčeka. Náramok je ručne a s láskou vyrábaný technikou soutache z textilných šnúrok, koráliek a kvaitnej českej bižutérie, ktorú pre nás vyrábajú v Jablonci nad Nisou. Tá je bez obsahu olova, niklu a kadmia a na povrchu má vrstvičku skutočnej platiny, ktorá zvyšuje jej odolnosť a vďaka nej je antialergénna.

Keďže každému sa páči niečo iné, vyrobili sme náramok v štyroch farbách, a to v ružovej, modrej, zelenej a tmavomodrej. Stačí si vybrať farbu, ktorá sa Vám, alebo novej mamičke najviac páči. Výroba náramku je pracná – vzniká prišívaním koráliek k textilným šnúrkam a následným lepením. Vyrobiť musíme aj lôžko, do ktorého vložíme údaje o bábätku: meno, dátum narodenia, čas narodenia, dĺžku a hmotnosť. Ak si ich tam však neželáte mať, nie je to povinné. Stačí pokojne aj len meno. S výrobou samozrejme súvisí aj čas dodania, ktorý je 5-7 pracovných dní. Ak Vám to však ponáhľa, skúste nám napísať a budeme sa snažiť to urýchliť 🙂


Tento náramok sa pre čerstvú maminku hodí asi najviac, avšak nájdete u nás v ponuke aj niečo iné, s krásnymi citátmi ako napríklad: „Byť mladou mamou znamená, že ťa budem milovať o niečo dlhšie.“, „Moje deti sú ten najvzácnejší dar“, alebo „Dcéra je ten najkrajší dar, ktorý mi mohol život dať.“

Modrý šitý soutache náramok k narodeniu dieťaťa Mladá mama.
Modrý šitý soutache náramok k narodeniu dieťaťa Mladá mama.
Šitý ružový soutache náramok s menom.
Šitý ružový soutache náramok s menom.
Tmavomodrý soutache náramok s citátom Dcéra je ten najkrajší dar, ktorý mi mohol život dať.
Tmavomodrý šitý náramok s citátom Dcéra

PRE ČERSTVÉHO OTECKA

Narodenie bábätka je pre nového tatina veľká vec. Sú pred ním nové veľké a neľahké úlohy a najmä krásne obdobie s drobčekom. Netreba preto s darčekom zabúdať ani na neho. Pre tatinov sme si preto tiež niečo pripravili. Sú to náramky z drevených koráliek z exotického dreva doplnené o lôžko s menom dieťatka a dátumom narodenia. Môžete si vybrať buď pánsky náramok zo santalového dreva alebo pánsky náramok z palisandrového dreva.

Náramok tiež vyrábame ručne a príde Vám v priebehu 5-7 pracovných dní v darčekovej krabičke.