Šitý soutache náramok s venovaním 14. októbra 2021 – Publikované v: Blog – Značky: , , ,

Už nejakú dobu dozadu som si všímala na ženách krásne veľké náušnice. Vedela som, že je to ručná práca, ale netušila som, o akú techniku ide. Pátrala som a zistila, že ide o tzv. soutache techniku, kedy náušnica vzniká steh za stehom. Prišívajú sa spolu soutache šnúrky spolu s korálikmi. Vzniknúť môžu naozaj krásne veci. U nás na Slovensku sa názov udomácnil ako sutáš.

Veľmi sa mi táto technika páčila a chcela som ju nejako zakomponovať aj k mojim talizmanom. Na predstavenie mojej tvorby, talizmany sú ručne vyrábané náramky a prívesky, ktoré v sebe nesú osobné posolstvo. Môžete do nich vložiť meno, dátum narodenia, venovanie alebo Váš obľúbený citát a vytvoriť tak niečo pre Vás originálne a osobné. Pokojne sa popozerajte, tu nájdete všetky náramky aj prívesky.

šité soutache náramky TALIZMAN s citátom
šité soutache náramky TALIZMAN s citátom

Skúšala som rôzne možnosti, nakúpila som si rôzne farebné šnúrky a koráliky a po večeroch šila, čo to dalo. Na YouTube nájdete veľa videí, ktoré Vám pomôžu, ak s touto technikou začínate. Mne sa naozaj veľmi páčia tie veľké náušnice, zatiaľ som ale do mojej ponuky zaradila iba náramky, keďže do môjho portfólia sa viac hodia. Určite sa ale chystám aj na tie náušnice.

Po nejakom čase som konečne prišla na spôsob a techniku, ako prepojiť talizmany s technikou šitého šperku a vznikli tieto už „TALIZMANY“. Vybrala som tri farebné variácie – modrú, ružovú a zelenú, aby ste si mohli vybrať. Aj keď niekedy si hovorím, že čím viac možností je na výber, tým horšie sa rozhodujem 🙂 To je aspoň môj prípad. Každopádne takto to dopadlo a dúfam, že sa Vám aspoň trošku páčia 🙂 Do náramkov môžete vložiť čo len chcete. Môže to byť dátum narodenia, meno dieťatka, citát, venovanie a vytvoriť tak svoj originálny TALIZMAN. Celú ponuku mojich šitých náramkov si môžete pozrieť na mojom webe www.mojtalizman.sk.